Tipy pro RC
 

Mapa míst v ČR kde je možné využívat RC modely

Jak vybrat rc model 

Koupě prvního rc letadla

RC Auta

Je spousta možností kde koupit jetej stroj,ale nedoporučuje se to v žádným případě někomu,kdo má v kapse 10 000 a hodlá se RC autům věnovat.Riziko při koupi takovýho stroje je,že je nějak upravený,nemáš záruku,nevíš co se na něm kazí a co to auto potřebuje.Většinou se ho chce majitel zbavit z nějakýho důvodu,ale nikdy neřekne ten pravej.
Takže popořadě:
-začátečník by neměl kupovat bazar(pokud se tomu chce věnovat)
-začátečník by se měl alespoň okrajově zajímat kdo v jeho okolí jezdí (přestane to samotnýho bavit-vlastní zkušenost)
-když už někoho zná a myslí že sním chce jezdit,je blbost si koupit 1:5 když v okolí jezdí 1:10 nebo menší
-měl by navštívit fundovanýho prodejce a snažit se vysvětlit co očekává (vždy dostane radu od někoho kdo to sním myslí dobře a nesnaží se ho odrat)
-zajímat se o Rc všeobecně,protože tecnika běží pořád dopředu

Závěrem:Každý jednou začínal ať mu bylo 5,nebo 40 let.Vždycky je dobrý vědět dostupnost a cenu ND (nekoupím ČÍNU za 10 a pak na díly čekám měsíce),možnost servisu přímo u prodejce.Vědět o plácku kde se hodlám vyřádit.Za 10 se dá koupit velice solidní model i z kvalitní nabíječkou.I na náhradní baterky zbyde.
Když  už chci věnovat takovou částku do koníčka,tak by sem se měl opravdu stavit do kamenýho obchodu si to nejdřív ,,omakat,, a pak do toho jít.Opakuji,bazar je pro ty,kteří ví co chcou,nebo pro hlupáky kteří naletí.

RC Letadla

Začněte na simulátoru, je to ekonomicky nejlepší volba!

Pro první lety se vyhněte letadlům, co vypadají jako skutečná, polomakety (nejhorší jsou stíhačky). Ty přijdou později. Pro první pokusy berte účelové stroje.

Program na výpočet těžiště letadla